23 Haziran 2014

BİR RAHAT BIRAKINDüşünüyorum da 30 yaşını geçmiş ve Anne olmuşsanız neden otomatikman  Teyze ünvanını almak zorundasınız.

Boyumdan büyük çocuklar yolda itişe kakışa gelirken teyze çekil çekil diyerek aralarına aldıkları futbol topunu sektire sektire giderken arkalarından baka kaldım...

30 yaşın geçmek demek olgunlaşmak, büyümek, artık çocukça şeyler yapamamak demek ki ?

hayır kabul etmiyorum yaşla mı alakalı yani yaşayacaklarımız yada yapmak istediğimiz birçok şey ?

Peki ya Anne olunca ;

Anne olunca tamamen teyze moduna girmek  bir kucağına çocuk, elinde alışveriş torbaları, düz ayakkabı ve dağınık saçlar mı ?

Hiç sanmıyorum ... Öyleyse Bırakın boyumdan büyük çocukları , etraftaki herkes neden ;
anne oldun dikkat edeceksin artık ...mesajı vermekten çekinmiyor.

Kıyafetine dikkat edeceksin, konuşmana, gitmene gelmene herşey herşeyine...

Yahu bırakın arkadaş bırakın da herkes bildiği gibi yaşasın ; içinden geldiği gibi yaşasın ... Ruhunun istediği gibi yaşasın...

Nedir bu toplum baskısı anlamıyorum insanın kendi ailesinden başlıyor aslında. Ben kimsenin hayatına karışmıyorum, yargılamıyorum, kararlarına müdahale etmiyorum sizde yapmayın...

BU hayat benim

Aldığım bütün kararların sorumluluğunu da alabilecek yaşta ve olgunluktayım...
Ben kimseye hesap sormazken her şeye  müdahale etme yetisini nasıl bulursunuz kendinizde anlamıyorum...

ben bu hakkı kimseye vermiyorum ki siz nasıl buluyorsunuz bu cesareti kendinizde anlamıyorum!

Evime, giyimime, gezmemem hatta Çocuğumu nasıl büyüteceğime bile yorum yapma hakkınız mı var sanıyorsunuz hiç sanmıyorumum

Ben bu hakkı hiçkimseye vermiyorum... 
Açıkçası Fikrinizi de merak etmiyorum zaten bu konuda ...

Herkes bir kendi hayatına baksın yahu nedir bu her şeyi irdeleme , açık arama  telaşesi  . . .

10 yorum:

Ponti dedi ki...

Bu konu ülkemin en şikayet ettiğim konulardan biri ve maalesef siz de ben de sayfalarca bile yazsak düzelmeyecek... Bu zihniyet, bu yapı, bu süregelen yaşayış biçimi bizden yıllar sonra da var olacak. Her ne kadar medenileşme yolunda ilerlesekte tamamen yok etmek mümkün değil diye düşünüyorum bu zihniyeti.

En güzeli zerre kadar aldırmamak. Haklarında iki satır yazı yazılmayı bile haketmiyor sıradan olanlar. Ben de 30 yaşındayım, ömür boyu çocuk düşünmüyorum. Buna rağmen bana yapılan baskılar da çok farklı değil. Seziyorum bakışlarından hareketlerimi, giydiğimi, yaptığımı bana yakıştırmadıklarını. Ve çok samimi söylüyorum ki hiç ama hiç umursamıyorum.

Hayat bence böyle güzel, anlamayan kendi bilir. Yaptıklarımıza bir açıklama getirecek halimiz yok. Ne hadlerine... Sıkmayın canınızı, hayatın tadını çıkarmaya bakın.
Bu arada bana da internetten teyze demişti biri yaşımı duyunca.
Biraz üzüldüm, sonra güldüm ve unuttum :3

AyçaTuncalı dedi ki...

budur diyorumm :)

Begonvilli Ev dedi ki...

Evet, bu hayat senin biricik, sana özel, senin biçimlendireceğin, tadını tuzunu senin ayarlayacağın hayatın. Başka insanların ne yapması, nasıl yaşaması gerektiğine karar verebileceğini sananlar kendi zavallı hayatlarını düzenlesinler öncelikle. Ben böyle düşünüyorum ve uyguluyorum.

masal Ergin dedi ki...

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için malesef toplumun diretmeleri ister istemez yoruyor insanı. her ne kadar takmıyorum desem de en yakınlarından gelen bu saçma sapan bilmiş egoist tavırlar bile yıpratmaya yetiyor. Dedim ya herkes önce bi kendine dönüp baksa; ben neyim nasıl yaşıyorum diye. Sonra etrafı eleştirse ama yokkkk olmaz demi çünkü herkes herşeyi çok biliyor bir biz bilmiyoruz bir b..k :)

kocaeli temizlik şirketleri dedi ki...

guzel paylaşımmm

Gülev Damgalı dedi ki...

Blogunuza bayıldım. Başarılar diliyorum. Takipteyim. :) Bende bloguma beklerim. www.icimdenngeldi.blogspot.com
Bu arada insanların ne dediği hayatımın hiç bir evresinde umrumda olmadı. Anne olurkende evlenirkende iş kurarkende. Hayat benim, yarın ölsem mutlu ölmek isterim. Sonuna kadar desteklediğim bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

masal Ergin dedi ki...

teşekkür ederim :)

masal Ergin dedi ki...

teşekkür ederim :)

masal Ergin dedi ki...

teşekkür ederim güzel yorumun için gercekten memnun oldum desteğin için canım. malesef ülkemiz, toplum, önyargılar vs...
her zaman önümüzde kocaman bir duvar olacak kalacaklar bunu aşmak zor kolay değil keşkeöyle olmasa... bazen çırpındıkça sanki daha çok kırılıyor yoruluyor insan...

masal Ergin dedi ki...

teşekkür ederim :)

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınızı benimle paylaştığınız için çok mutluyum :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Bloğumdaki yazı fikir ve resimlerimin kopyalanması izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri yasasına göre yasak ve suçtur.

Followers

 

Blog Template by BloggerCandy.com